ZAMKI BAWARSKIE

Austria – Niemcy – Zamki Ludwika II

•  Bajkowe zamki Ludwika II
•  Monachium – stolica Bawarii
•  Salzburg – miasto Mozarta

ZWIEDZAMY   Zamek Neuschwanstein – Zamek Linderhof  – Monachium – Rezydencja Książąt Bawarskich –     Salzburg –    Prien nad jeziorem Chiemsee z zamkiem kopią pałacu w Wersalu .

Program:   

1 dzień – Wyjazd z Łodzi o godz.08.00  Przejazd przez Czechy   , po drodze kolacja we własnym zakresie .       Nocleg w Monachium .
2 dzień – Śniadanie ,  przed południem przejazd do sławnego na całym świecie zakątka Bawarii – Neuschwanstein . Zamek Neuschwanstein jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, symbolem zamków bawarskich, często kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disney”a.   Krótki spacer po okolicy: Marienbrucke – most łączący dwa brzegi wąwozu Poellat, położony dokładnie naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową przepaścią z wodospadem na dnie.  Przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Powrót do  hotelu  , obiadokolacja , nocleg .
3 dzień – Po śniadaniu, przejazd do Monachium – zwiedzanie stolicy Bawarii 3 godz: Olimpiapark, gdzie w 1972 r. odbywały się Igrzyska Olimpijskie, Rezydencja Książąt Bawarskich, Ratusz, kościół NMP, kościół św. Michała; czas wolny na zakupy lub odpoczynek .   Powrót do hotelu  ,obiadokolacja ,nocleg .
4 dzień – Po śniadaniu przejazd do Salzburga – jednego z najpiękniejszych miast Austrii. Zwiedzanie  Starego Miasta, które w 1996 r. zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Getreidegasse najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), opactwo św. Piotra, romański kościół św. Ruprechta (XI wiek), Rezidenzplatz, pomnik Mozarta. Przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, na której znajduje się największy z zamków Ludwika Bawarskiego, będący wierną kopią pałacu wersalskiego. Spacer wśród fontann po przepięknym parku. Powrót na stały ląd. Obiadokolacja , nocleg.
5 dzień – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do domu . Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych .

Cena  1190  zł zawiera :

– zakwaterowanie: 4 noclegi schronisko lub hotel 2*, pokoje 3 i 4 osobowe

– wyżywienie:  3 obiadokolacje

– transport:  Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

– ubezpieczenie: Hestia

– opieka pilota.

DODATKOWO PŁATNE: wstępy  55 Euro